Skip Navigation Links
Kurmancî
سۆرانی
Svenska
Skip Navigation Links
Destpêk
FKKS
Aktuel
Video - Foto
Komeleyên endam
Kontakt
Link
Arşîv
| Webmail |
Skip Navigation Links
 
Endamên Komiteyên Kargir a FKKSê - Ji damezirandinê heta nuha
2011-05-09 12:00
fkks
info@fkks.se
Avakirina Federasyonê 22 Gulan1981
Ji aliyê 6 komeleyên kurd ku her yek dilxwazê partî an jî rêxistineke bû hat avakirin.

Keya Izol- Esref Okumus (Berdevk- kontakman)
Salih Ince,
Mahmud Kiper
Nazif Berfirati,
Serefxan Cizirî

Kongreya duyem 5-6/12-1981

Salih Ince- Keya Izol (Berdevk- kontakman)
Eşref Okumus- Berpirsê Aborî
Şerfexan Cizîrî- Berpirsê Agahî û weşanê
Harun Eliacik/Şiyar- Berpirsê rêxistinî


Kongreya sêyem 25 Januri 1983

Salih Ince (Serok)
Keya Izol
Mahmud Kiper
Cewdet Demir
Harun Eliaçik
Eşref Okumuş
Şoreş Eskerî

Kongreya çarem diviyabû 17/11-1983 de bicivîya, têxirî 4-5/02-1984 bû

Mahmud Kiper (Serok)
Saih Ince
Keyo Cigerxwin
Sakip Uzun
Şoreş Askeri
Kadir Kakeli


Kongreya pêncem
Diviya bû di 17/11- 1984ê de bicîvîya têxîrî
26/01-1985ê bû.

Komite ji bona 6 mehan hat avakirin

Zinarê Xamo (serok)
Zubeyr Cigerxwin
Aram Gernas(Berpirsê Berbangê)
Harun Eliacik
Kurdekî Iranê(resam)

Biryar hat girtin ku; Di 7-9 Hezîran û 15-16ê Hezîrana 1985an de federasyon bi kongreyeke awerte sistema xwe bigehurîne. Û di çerçeweya Belediyan (komunan) de sistema xwe ava bike.

Komîte ji bo 8 mehan hat avakirin

Harun Eliacik (serok)
Vehab Serin
Keyo Cigerxwin? C. Şero?(Şerefxan Cizîrî)
Ahmed Karamus
Siddiq Bozarslan
Ahmed Meki(A.Tîgrîs)
Hamid Newroz



Li gorî Kongreya Awerte divîya kongreya 6em di 1ê Adara 1986ê bicivîya lê rojek berê wê(28.02.1986) de serokwezîrê Swêdê Olof Palme hat kuştin. Kongre mehek texîr bû. Di 5-6ê Nîsana 1986ê de çêbû.

Kongreya Şeşem 5-6/04-1986 li Kungholms Gymnasium,Hantverkargatan 67

Hanefi Celebli
Nafi Cilgin
Battal Eziz
Hemid Newroz
Sedat Anter
Ahmed Qaramus

Kongreya heftem 14-15/02-1987
Henefi Celebli
Keya Izol(Sekreter û Berpirsê Berbangê)
Cemsid Heyderi
Cemil Tahir
Dicle Qizil
Hemid Newroz

Kongreya heştem 14-15/02-1988
Keya Izol
Mahmûd Lewendî
Seyran Delal (Sebahat)
Eli Zerdest
Ahmed Qaramus
Dicle Kizil
Hemîd Newroz



Kongreya nehem 11-12/02-1989
Keya Izol
Cemil Tahir
Hemid Newroz
Ahmed Qaramus
Hesenê Qazî
Dicle Qizil
Şêrko Bêkes

Kongreya dehem 10-11/02-1990
Keya Izol
Vildan Tanrikulu
Ahmed Qaramûs
N. Kiriv
A. Rezaq feyli
Cemil Tahir
Hemid Newroz
Şêrko Bêkes
Ibrahim Çorabçi


Kongreya yazdem 8-10/02-1991

Vildan Tanrikulu
Ahmed Qaramûs
N. Kirîv
Mahmud Kiper
Berzan Şaxsiwar
Hemid Kilicaslan
Koyo Berz


Kongreya dozdem 22-23/02-1992
Vildan Tanrikulu
Ahmed Qaramus
A.Rezaq
Cemal Batun
Xebat Arif
Mahmud Kiper
Husro Goran


Kongreya sêzdem 27-28/02-1993

Vildan Tanrikulu
Şermîn Bozarslan
Ahmed Qaramus
Mustafa Aydogan
Ahmed Ezîzî
Cemal Batun
Sidqi Hirori


Konferansa Yekem 28-29/05-1994
Vildan Tanrikulu
Ahmed Qaramus
Mustafa Aydogan
Husamettin Aslan
Cemal Batun
Şermîn Bozarslan
N. Kirîv


Kongreya çardem 1995
Mustafa Aydogan
Nebi Bal
Husamettin Aslan
Şermîn Bozarslan
Dilêr Berzenci
Helale Qazî
Ahmed Qaramus



Kongreya panzdem (awerte) 03-04/Sibat-1996
Şermîn Bozarslan
Şefîk Kaya
Kovan Amedî
Keya Izol
Nebî Bal
Hesen Şêxo(Azad Asad)
Hemid Gewerî

cîgir
Selam cizîrî
Xalid Şahsiwar
Mezhar Kaplan

Kongreya şazdem 10-11/05-1997
Keya Izol
Nebi Bal
Necdet Gundem
Şoreş Zirek
Selam Ciziri
Selam Numan
Hemid Gewerî
Çiyavan Bamerni
Seyran Duran

Kongreya huvdem 4-5/04-1998
Keya Izol
Nebi Bal
Asî rabatî
Kovan Amedî
Seyran Duran
Hamid Gewerî
Selam Cizîrî

Kongreya hijdem 10-11/04-1999
Keya Izol
Hemîd Gewerî
Asî Rebatî
Kovan Amedî
Adil Enwer
Seyran Duran
Gulan Avci
Fahri Olçer
Selam Cizîrî

Kongreya nozdem 21-22/10-2000
Biryar hat girtin ji du salan carek kongre çêbibe
Keya Izol
Hemîd Gewerî
Nasir Feyzullah
Vildan Tanrikulu
Nizal Mahmûd
Kovan Amedî
Faxrî Olçer
Seyran Duran
Şukri Demir
Enwer Karahan

Kongreya bîstem 17/18-05/2002
Keya Izol
Hemîd Gewerî
Kovan Amedî
Silîva Hessen
Asad Yusufî
Nîzal Mahmûd
Vildan Tanrikulu
Bawer Çoskun
Nûrî Salih


Kongreya bîstîyekem 15/16-05 2004
Sermin Bozarslan
Hemîd Gewerî
Selam Cizîrî
Keya Îzol
Medya Hessen
Kovan Amedî
Pirseng Tuana
Seyran Duran(Ji YJK)
Ciyavan Bamerni(ji YCK)
Nezir Akat (cigir)
Sefîk Kaya (cigir)
Nûrî Salih (cigir)

Kongreya bîstûduyem 20/21- 05 2006
Sermîn Bozarslan
Pirseng Tuwana
Selam Cizîrî
Dr. Marûf Ersad
Kerîm Suleyman
Midya Cegerxwîn
Kovan Amedî
Aso Zend
Loqman Ertas
Kasim Qahramanî

Kongreya bistûsêyem 17/18-05 2008
Sermîn Bozarslan
Pirseng Tuwana
Selam Cizîrî
Serdar Dizayi
Kerîm Suleyman
Cotjar Serif
Kovan Amedî
Amanc Hessen
Şukrî Demir
Loqman Ertas
Kasim Qahramanî

Kongreya bistûçarem 15/16-05 2010
Şermin Bozarslan
Pirshang Twana
Jotiar Sherif
Selam Ciziri
Kerim Suleyman
Qasim Qehramanî
Welat Kiliçaslan
Sosin Guven
Şukrî Demir
Zuher Berwarî

Kongereya 25-mîn 19-05- 2012

Komîteya Karger a FKKSê

Şermîn Bozarslan, serok
Pirshang Twana, sekreter
Selam Ciziri, berpirsê aborî
Dr.Ershad Maruf,berpirsê komîteya têkilîyên navxwe
Jotiar Sherif, Hevkarê komîteya têkîlîyên navxwe
Mujde Seradji,berpirsê komîteya salmezin û kêmendam
Karim Suleyman, berpirsê komîteya Penaberan
Aso Salih, berpirsê komîteya ragihandin
Berzan Koçkaya, Berpirsê komîteya entegrasyon/beşdarî

Endamên cîgîr:
Avîn Muhamed
Gulan Avci


Kongreya 26-mîn 31.05.2014

Komiteyê Karger

Sosin Guven
susanna_guven@hotmail.com
Seroka Fkks

Pirshang Tiwana
pirshang_t@hotmail.com
Sekretêr

Hafzallah Nerweyi
hafzallah@hotmail.com
Berpirsi Peywendi Nawxe

Berzan Kockeya
rdberzan@hotmail.com
Berprsi Aborî, Integrasyon

Mamosta Karim
karimsulayman@hotmail.com
Berpirsi Penaberan

Beha Shexo
beha_shexo@hotmail.com
Berpirsi Kultur û Perwerde

Mujda Seradji
seradji26@hotmail.com
Berpirsi Salmeznan

Behar Mufti
trifa88@hotmail.com
Berpirsi Rageyandin

Kourosh Saleh
kourosh.saleh@gmail.com
Berpirsi Proje

Selam Ciziri
nander1@hotmail.com
Cıgirî Berpirsi Peywendyên Nawxe

Zaradacht Yousef
zaradacht.y@gmail.com
Berpirsi Karûbari bo Rojava



Komiteyê Giştî
1 Nezir Akad

2 Shwan Kareem
shwankareem@hotmail.com

3 Karim Omar
aomar@tele2.se

4 Ali Feili
Ali.feili@hotmail.com

5 Muloud Abdelzadeh
Muloud611@hotmail.com

6 Hishyar Tovi
hishyartovi@gmail.com

7 Yosef Erdem
josef@joseferdem.eu

8 Shawkat Saleh
shawkat@hotmail.se

9 Mahmud Muhamad
Mahmud-Boras@hotmail.com

10 Kamal Murad
Haci Kamal5671@hotmai.com

11 Abdolkarim Abdolrahman
Azar75@hotmail.com

12 Nouri Batti
nouri_batti@hotmail.com

13 Mustafa Haci

14 Salam Darbandi
Brosk75@hotmail.com

15 Shiler Ali
Shiler999@hotmai.com


Komîta Rawêj

Şermin Bozarslan 1
Eta Baneyî 2
D. Emîn 3
Selah Husên 4
Nûrî salih 5
Edîbe said 6
Leyla Weysin 7


Komîta Revisor

Rojiwan Yeşil 1
Anas Abdullah 2
Jotiar Şerif 3


Kongreya 27 a FKKSê
21.05.2016

Komîteya Karger

Keya Izol
serok
keya_izol@bredband.net
073 5448055


Rojhena Magron
sekreter
roshena_magron@hotmail.com
0704619357

Berzan Kockaya
Berpirsê abori
070-4567971

Maroof Erşad Navxweyî
073 623 6197

Bilal Gorgu
Berpirsê Proje
bilalgorgu@gmail.com
070 4505411

Mamoste Kerim
Bepirsê Salmezin û handîkap
karimsulayman@hotmail.com
073 774 8947

Gulband Azad Qaradaxî Penaber
dilanm2@hotmail.com
070 4619357


Cîgir
Çîya Alî
Şivan Kerîm Karê Kulturî
...

Komîteya Giştî

Niyaz Ahmed
niaz.a@hotmail.se
070 420 1126
Hişyar Tovi
hisyartovi@gmail.com
070 476 5906
Mewlud Abdurezaq
Kerîm Omer
070 779 45 29
Nurî Bettê
Kamil Murad
Kovan Amedî
kovanamedi@hotmail.se
070 5558141
Rociwan Yeşîl
rocivanyesil@hotmail.se
0702395758
Ekrem Mahmud
076 223 5293

Herîş Abdulatîf
hersh-latif@hotmail.com
076 2952279
Selam Derbendî cigir 1
070 0101112
Cemal Beyar 2
Huseyin Berzencî 3

Komîteya Rewisor
Hafzullah Nerweyî
Cotyar Şerîf
Riza Hessen

Komîteya Rawêj

Azîz Aliş
Ata Baneyî
Salih Huseyîn
Dildar Taha
Nurî Salih

Cigîr
Edîbe Seîd
Mujda Serajî

Kongreya 28 a FKKSê
19.05.2018

KOMITEYA KARGÊR

Keya Izol
Serok 0735448055 Info@fkks.se

Cotyar Sharif
Sekreter 0704532450 Jotiarsharif@hotmail.com

Berzan Kockaya
Berpirsê aborî 0704567971 Rdbarzan@hotmail.com

Mehdi Akray
Berpirsê navxweyî 0729164464 Sazvan@live.se

Mardin Hêja Baban
Berpirsê kultur û ragihandinê 0739643469 Mardinbaban@hotmail.com

Kovan Amedi
Berpirsê pirsên entegrasyonê 0705558141 Kovanamedi@hotmail.se

Ciwan Baksi
Berpirsê proje û pirsên ciwanan 0760089919 Cuwan71@hotmail.com

Karim Sulayman
Berpirsê penaber, salmezin û kêmendaman 0737748947 Karimsulayman@hotmail.com


KOMITEYA GISTI:

Kochar Sidiq 0735592137 Kochar_77@hotmail.com
Mehmet Tekin 0704783830 Mehmettekin.se@gmail.com
Niyaz Ahmad 0704201126 Niaz.a@hotmail.se
Hoshyar Tovi 0704765906 Hishyartovi@gmail.com
Abdulkarim Omar 0707794529 Abdulkarim.omaar@gmail.com
Betul Menet 0704917470 Renaz_35@hotmail.com
Kamuran Salih 0737795377 Kameran1@hotmail.com
Selam Derbendi 0700101112 Brosk75@hotmail.com
Mewlud Abdulzade 0704240684 Muloud611@hotmail.com
Alan Nerway 0704775931 Nerwaynet@hotmail.com
Azad Erdem 0707353502



KOMITEYA REVISOR
NAV TELEFON EPOST
Hafzolla Nerway 0704994191 Hafzallah@hotmail.com
Rêzan Mustafa 0706338866 Rizan.mustafa@hotmail.com
Ekrem Mehmud


KOMITA RAWÊJ
NAV TELEFON EPOSTA
Dildar Taha 0707780776 Dildar_t@hotmail.com
Selah Huseyn Salah1988@hotmail.com
Amhed Mahmud 0762417145 Sores0916@hotmail.com
Bahzad Akray 0704206079 Behzadakrawi@hotmail.com